KAŞ KONTÜRÜ MİCROBLADİNG

Kalıcı makyaj uygulaması son zamanlarda giderek daha fazla kadının tercih ettiği, hayatı oldukça kolaylaştıran uygulamalardan biridir. 

Yüz çevresi ve vücut için üretilmiş olan pigmentasyon uygulaması olarak da adlandırılabilen kalıcı makyaj, boyanın kişiye özel steril iğneler yardımı ille derinin altına işlenmesi anlamına gelmektedir.

Kalıcı makyaj uygulamasını dövme olarak sınıflandırmak doğru olmaz. 

Dövme yapılırken çok daha derindeki deri katmanlarına inilmektedir. 

Kalıcı makyaj da bu derece bir derinlik söz konusu değildir.

Microblading Kaş Kontürü Nedir?

İster zamanla seyrelen ve yaş gereği tasarımı bozulan kaşlar; ister tercih edilen gürlük, uzunluk ve kalınlıkta olmaktan çok uzak olan kaşlar söz konusu olsun; her ikisi için de en net çözümünüz microblading kaş kontürü uygulamaları. Microblading kaş kontürü nedir diye bakacak olursak, bir dizi kalıcı makyaj işleminden bahsetmiş oluruz.

Microblading bir çeşit kalıcı makyaj uygulamasıdır. Bu sebeple işlemin detaylarına derinlemesine girmeden önce kalıcı makyaj ile ilgili yanlış bilinen tabuları kırmak lazım. Öncelikle kalıcı makyajı, dövme olarak sınıflandırmak doğru olmaz. Dövme yaptırırken çok daha derindeki deri katmanlarına inilmektedir, oysa ki kalıcı makyaj söz konusu olduğunda çok daha ince bir derinlik üzerinden işlemler uygulanır. Örnek verecek olursak kalıcı makyaj, derinin ortalama 1 tabaka derinine etki ederken, dövmede enjekte edilen dövme boyası derinin 3, 4 hatta bazen 5 katman daha derinine inebilmektedir. Ayrıca dövme uygulamalarında kullanılan boyalar ile kalıcı makyaj uygulamalarında kullanılan boyaların içeriği tamamen birbirinden farklıdır.

Tam olarak bu nedenden dolayı, kalıcı makyaja dair bilinen “kalıcılık” kavramı da yine yanlış bilinen doğrular arasında yer alır. Her ne kadar isminde “kalıcı” geçse de, derinin alt katmanlarına derinlemesine nüfuz etmediği ve farklı boyalar kullanıldığı için aslında kalıcı makyaj uygulamaları, dövme kadar kalıcı, daha doğrusu ömürlük olmamaktadır. 

Kalıcı makyaj ile ilgili yanlış bilinenlere değindikten sonra microblading nedir sorusunun cevabına geçmemiz mümkün. Microblading kaş kontürü, kaş hattındaki derinin altına,  özel microblading kalemi yardımı ile microblading boyasının belirli süreli kalıcı olarak yerleştirilmesi işlemidir. Bu sayede daha gür, daha kalın ve ifade dolu kaşlar elde edilir.

Microblading Kalıcı Kaş Kontürü Nasıl Yapılır?

Microblading kaş kontürü işleminin tam olarak ne olduğunu anlayabilmek için, microblading kalıcı kaş kontürünün nasıl yapıldığına yakından bakmak gerekir.

Microblading işlemi esnasında kullanılan kalemin ucunda bir microblading iğnesi olarak ifade edilen aparat bulunur. Bu iğne yardımı ile kaş hattında ufak çizgiler oluşturarak derinin altına renk pigmentleri bırakılır. Kaş dövmesinden ya da diğer kalıcı makyaj uygulamalarından farklı olarak microblading uygulaması, derinin altında fazla inmez ve ilk katmanda kalarak ömürlük kalıcılıktan uzak konumlanır.

Deri katmanları ve cilt derinlikleri hakkında yazımızın başından beri sık sık bahsettiğimiz için, büyük bir ihtimalle neden bu kadar önemli olduğunu ve bunu sıklıkla vurgulama ihtiyacı duyduğumuzu merak etmişsinizdir. Hemen açıklayalım: Microblading kaş kontürü uygulamalarının, kaş derisinin altına fazla inmiyor olması, microblading sonrası elde edilen natürel, doğal ve organik görüntüyü oluşturan en önemli faktördür. Özellikle kıl tekniği uygulaması ile yapıldığında microblading, kendi kaşınızdan ayırt edilemeyecek doğallıkta bir çift kaşa sahip olmanıza yardımcı olur. Aradaki tek fark, çok daha gür, kalın, canlı ve ifadeli kaşlar ile büyüleme şansı elde etmenizdir!

Translate »
error: Content is protected !! Security Wall By Arda Yücel !!
WhatsApp chat